Blog

۶ راهکار برای بهبود عملکرد انبار کانتینری و انبار سوله

اگر صاحب یک انبار کانتینری یا انبار سوله هستید، پس پیدا کردن راه‌هایی برای افزایش بهره‌وری یک باید است. استفاده از تکنولوژی و روند صحیح سطح بهره‌وری را افزایش می‌دهد. سطح بهره‌وری بالا در انبار تاثیر مستقیم بر روی حساب پایانی شما خواهد داشت. درحالی که بیشتر انباردارها متوجه‌ی نیاز به بهبود بهره‌وری شده‌اند اما همچنان نمیدانند از کجا باید شروع کنند. کارکردن با افراد حرفه‌ای در امور انبار داری می‌تواند قدمی درست به حساب بیاید. با کمک و راهنمایی آنها رسیدن به این هدف آسان‌تر می‌شود. در اینجا به مواردی اشاره خواهیم کرد که برای بهبود بهره‌وری انبار کانتینری و انبار سوله باید درنظر بگیرید.

 

بهبود عملکرد انبار با استفاده از تکنولوژی سیار

ایجاد لیست موجودی‌ها و پیگیری محموله‌ها به روش دستی و سنتی بازده پایینی دارد. صاحبان مشاغل اگر قدرت تکنولوژی را بی ارزش به شمار آورند توانایی رقابت در بازار را نخواهند داشت. بهره‌گیری از تکنولوژی درصد خطای انسانی را پایین می‌آورد.
کامپیوترهای بسیار متنوعی برای برای انبار طراحی شده‌اند. از ویژگی‌های آنها به اسکنر بارکد و آشکارساز RFID می‌توان اشاره کرد. با استفاده از این سیستم کارکنان انبار می‌توانند محموله‌های ورودی را اسکن کنند. هزینه‌ی تهیه‌ی این کامپیوتر قابل حمل با توجه به افزایشی که در میزان بهره‌وری ایجاد می‌کند ارزش سرمایه گذاری دارد.

 

شفافیت و آشکار بودن اطلاعات انبار

یکی از نگرانی‌هایی که در هنگام ارتقای سیستم عملکرد انبار بوجود می‌آید آسان کردن ارتباط بین افراد تیم است. زیرساخت‌های شما باید به گونه ایی باشد که به کارکنان انبار اجازه دهد اطلاعات مربوط به محموله را به اشتراک بگذراند.
اگر در روش جمع آوری اطلاعاتتان از کاغذ و خودکار استفاده می‌کنید وقت آن رسیده است که روش خود را تغییر دهید. از روش جمع آوری اطلاعات مدرن با استفاده از برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلف استفاده کنید.
بیشتر اطلاعات سیستم در روش مدرن انبارداری بر اساس پردازش ابری است. به این معنا که تمام اطلاعات این برنامه به صورت یک نسخه پشتیبانی به عنوان نمونه ذخیره می‌شود. اگر زمانی اتفاق بدی افتد از طریق پردازش ابری به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنید.

 

سیستم مدیریت انبار ضروری است

در دست داشتن کنترل سرمایه، هزینه حمل و نقل و سایر موارد قدرت نقطه قوتی برای صاحب کسب و کار به حساب می‌آید. به جای آن که اجازه دهید استرس زندگی شما را فرا بگیرد، باید به دنبال راه حل‌های نوین برای حل مشکل خود باشید.
بهترین راهکار در این مورد، سرمایه گذاری در یک سیستم مدیریت انبار است. سیستم مدیریت انبار طراحی شده تا بازده کسب و کار شما را افزایش دهد. اگر شما سیستم مدیریتی انبار خود را با تکنولوژی که در بالا به آن اشاره شد ترکیب کنید، متوجه اختلاف بزرگی که در افزایش بهره‌وری ایجاد می‌کند خواهید شد.
مشاوره با متخصصان این امر به شما کمک می‌کند تا بفهمید استفاده از کدام نرم افزار برای شما کاربردی‌تر خواهد بود.

 

دسترسی آسان به کالاها با انباری سازمان یافته

همانطور که هر کس که صاحب انبار باشد مطلع است، ورود و خروج سریع سفارش رمز موفقیت است. اگر انبار شما سازمان یافته نیست و در بی‌نظمی قرار دارد ، غیرممکن است که کارمندان بتوانند ورود و خروج کالا را با سرعت انجام دهند.
یک برنامه جامع به شما این امکان را می‌دهد تا موقعیت کالا در انبار را به سرعت پیدا کنید. اگرچه برای اسکن همه‌ی محصولات داخل سیستم باید زمان و تلاش صرف کرد اما این زمان و تلاش بعد از گذشت زمان ارزش خود را خواهد داشت.اگر این برنامه درست به کار رود، کاری که اعضای تیم شما برای ترخیص کالا لازم است انجام دهد کاهش می‌یابد و بهره‌وری بالا می‌رود.

 

سرمایه برداشت شده را زیرنظر بگیرید

از هر متر مربع فضای انبار باید به بهترین شکل بهره‌وری شود. به جای تمرکز بر روی اجناسی که فروخته نشده‌اند بر روی فهرست موجودی تمرکز کنید. درنظر بگیرید که یک کالا چه تعداد فروش داشته و از روی میزان فروش آن تصمیم بگیرید که ایا این کالا ارزش سرمایه گذاری دارد یا باید از سرمایه حذف شود.
با جدی گرفتن سازمان دهی انبار، بهره‌وری افزایش می‌یابد. عدم ارزیابی این اطلاعات مهم باعث می‌شود تا فضای ارزشمند انبار بیهوده مصرف شود. در طول زمان، بهینه سازی موجودی‌ها آسان‌تر و دقیق‌تر می‌شود.

 

استفاده از حمل و نقل پیشرفته الکترونیکی

انبارداری نوین اگر بر پایه‌ی حمل و نقل و زمانبندی سنتی باشد به مشکلات زیادی بر می‌خورد. در بیشتر مواقع تکیه کردن به زمانبندی سنتی منجر به ناکارآمدی انبار شما می‌گردد. استفاده از حمل و نقل پیشرفته الکترونیک به شما کمک می‌کند تا بفهمد برای حمل و نقل هر محموله به چه تعداد نیروی انسانی نیاز خواهید داشت. از این طریق نه تنها هزینه‌ی کار کاهش می‌یابد، بلکه فعالیت تیم شما با هزینه‌ی کمتر حاصل بیشتری خواهد داشت.

 

قبل از اینکه یک برنامه را برای انجام این کار انتخاب کنید، لازم است اقداماتی انجام دهید. باید سیستم حمل ونقل الکترونیکی انتخاب شده کاربردی راحت داشته و کارآمد باشد. انجام این کار را به افراد حرفه ای بسپارید تا احتمال خطا کاهش یابد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انبار کانتینری و انبار سوله و همچنین اجاره انبار در تهران لطفا با کارشناسان ما در تهران دپو در تماس باشید.

 

منبع مقاله : Top 6 tips to improve warehouse operations

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *