Blog

۵ روش استفاده از فناوری در انبار کانتینری

ارتقای عملکرد یک انبار کانتینری و تبدیل آن به یک انبار پرحاصل هرگز امکان پذیر نبود مگر با پیشرفت تکنولوژی. در این مقاله توضیح خواهیم داد چگونه بهره‌گیری از برخی ابزارآلات در انبار کانتینری، بهره‌وری را در پنج  زمینه‌ی مدیریتی انبار که در زیر نام برده شده است، افزایش می‌دهد.

 

همکاری در انبار کانتینری

ارتباط از طریق ایمیل یک راه ارتباطی مناسب است، اگرچه هنگامی که ارتباط حساس به زمان باشد ارتباط حضوری موثرتر است. از ابزار ارتباطی بی‌سیم که دردسترس دارید استفاده کنید تا بره‌وری در انبار را افزایش دهید. کلید استفاده از تکنولوژی این است که وسیله‌های واحدی انتخاب شوند که واحد باشند و با یکدیگر در ارتباط باشند. چه از طریق رادیو، لپ تاپ یا گوشی هوشمند، تفاوتی ایجاد نمی‌کند و از تکنولوژی استفاده کنید که در یک سیستم در تمام بخش‌ها به صورت واحد از آن استفاده شود. این استفاده به انبار کانتینری شما بازده زمانی می‌دهد و بهره‌وری انبار را افزایش می‌دهد.

 

دریافت کالا در انبار کانتینری

یک بار رسیدگی کنید. هرچه زمان بیشتری برای رسیدگی به یک مورد تخصیص داده شود و افراد بیشتری درگیر رسیدگی شوند، زمان و پول بیشتری هدر رفته است. اجناس باید یک بار با دقت بالا دریافت و انبار شوند. اطلاعات و لیست موجودی‌ها هربار که کالایی دریافت می‌شود به روز شود.
قرار دادن یک شخص برای چک کردن کالاهای دریافتی، ارسال اجناس برای انبار شدن و سپس به روز کردن لیست موجودی‌ها نمی‌تواند کارآمد باشد. پروسه‌ی ورود کالا و نرم افزار قانون برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) می‌تواند شرایطی مهیا کند که تنها یک نفر بتواند ورود و خروج کالا به انبار را چک کند. این کالاها می‌توانند بعدا به مکان موردنظر در انبار انتقال یابند.
یک سیستم اسکن بارکد یا RFID انتخاب کنید و دریافت اضافی را در سیستم انبار داری خخود حذف کنید. این سیتم همچنین این امکان را ایجاد می‌کند تا اطلاعات محموله‌های ورودی مستقیما به بخش فروش ارسال شود تا اطلاعات زمانی پرداخت فاکتورها به صورت مرتب به روز رسانی شود.

 

دسته بندی موجودی در انبار

دسته بندی محصولات در انبار بسیار مهم است چون این دسته بندی تعیین می‌کند که مواد جدید تا چه حد می‌توانند بازده داشته باشند. در یک انباری سرمایه گذاری کنید که متوجه نیازهای شما باشد. زیرساخت‌‌ها و دسته بندی باید در راستای عملیات و کارکرد منحصر به فرد شما باشد. اگر کالاهای مشخصی دسته بندی شده‌اند و با هم منتقل می‌شوند، پس باید به همان صورت هم انبار شوند. اگر یک سیستم عددی بهترین عملکرد را دارد، پس از سیستم عددی استفاده کنید.

اگر کالای شما روی پالت انبار می‌شود، پس سیستم درستی برای سترسی آسان به هر پالت انتخاب کنید. هرچه کالاهای شما بهتر دسته بندی شوند و دسترسی آسان تری داشته باشند، زمان کمتری برای انتقال محموله تلف خواهد شد.
امری که اهمیت دارد این است که کارمندان برای پیدا کردن سفارش و کالا نباید مجبور شوند چند سری تمامی محموله را جست و جو کنند. هرچه افراد جست و جوی بیشتری کنند زمان بیشتری تلف شده و بهره‌وری کاهش می‌یابد.

 

روش ترخیص کالا از انبار

روش ترخیص از دیگر موارد موثر در بهره‌وری انبار است. اگر کالای اشتباه ترخیص شود، نه تنها کالای درست دوباره باید ارسال شود بلکه کالای اشتباه هم باید دوباره به انبار بازگردانده شود.
اما اگر از یک سیستم صحیح برای نظم و دسته بندی کالاهای انبار استفاده کنید، احتمال خطا در ترخیص انبار بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. با استفاده از یک نرم افزار مخصوص می‌توانید لیست کالاهای ترخیصی را کنترل کرده و به سفارش‌های مختلف رسیدگی کنید.

 

بارگیری و ارسال کالا از انبار کانتینری

هنگام بارگیری و ارسال باید بدانید که کالاهایی که اول رسیده‌اند، آخر از همه‌ی کالاها ترخیص نمی‌شوند. پس کامیون‌ها باید در جهتم عکوس بارگیری شوند. آخرین کالایی که بارگیری میشود، اولین کالایی است که تخلیه می‌شود.
سیستم GPS به شما کمک می‌کند تا فرایندهای بارگیری، مسیریابی و تحویلی کالا را بهبود بخشید. این مورد باعث می‌شود تا رضات مشتری هرچه بیشتر جلب شود. اگر مشتری سفارش خود را پیگیری کند شما از موقعیت دقیق کالا خبر خواهید داشت.
از موارد بالا بهره بگیرید تا عملکرد انبار خود را بروز نگه دارید. اجرای این موارد بهره‌وری شما را افزایش داده و احتمال بروز خطا را کاهش خواهد داد.

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد انبار کانتینری و انبار سوله ای و رزرو انبار لطفا با کارشناسان ما در تهران دپو در تماس باشید.

منبع مقاله : ۵ Ways to use technology to run a more productive warehouse

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *